Eğitim Destek Projeleri

Yetim Eğitim Desteği Projesi

Yetim Eğitim Desteği Projesi

YBu ölümlü hayatta korumasız kalana el uzatmaktan daha güzel ne vardır? Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak durumundadır. Hatırlayalım ki en şifalı ilaçlar ummadığımız otların kimyasında ve en değerli cevherler bilmediğimiz taşların bağrında gizlidir. Bir tahılın bağrında harman, bir çekirdeğin özünde orman ve hatta ayaklar altında sürüngenin zehrinde derman gizlidir. Yetimlerine sahip çıkan cemiyetlerin yeniden dirilmesi mukadderdir.

Bu Yetim Eğitim projesi; İslam coğrafyalarındaki mazlumların, öksüzlerin ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda yetimlerimize destek verme amacıyla hayata geçirilmiştir.

 Uygulandığı Ülkeler

Türkiye (81 il), Filistin, Balkanlar, Suriye, Somali, Sudan, Moritanya, Pakistan, Bangladeş, Arakan ve Etiyopya ülkelerini kapsayan proje ile ilk etapta adı geçen ülkelerde, sonraki yıllarda ise yeni ülkeler ilave edilerek, ilk 3 yıl içerisinde 10.000 öksüz ve yetimin desteklenmesi hedeflenmektedir.

 Projenin İçeriği

Yetim Eğitim Destek Projesi, her türlü eğitim imkânlarından ve maddi imkânsızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkân tanımak, öksüz ve yetimlerin kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkânsızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan yetim ve öksüzlere sağlanan imkânlarla, eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflenmektedir. 

İslam coğrafyasındaki çoğu ülkeyi kapsayan projemizde; bağışçımız aylık olarak vereceği 15 EURO'luk bir yetim bağışıyla yetimin duasını alacaktır. Yetimlerin bilgileri ve eğitim durumları bağışçı ile paylaşılmaktadır.

Bağışçıdan alınan destek ve yardımlar, bölge şartları göz önünde bulundurularak aylık, 2 aylık veya 3 aylık şeklinde yetim ve öksüze ulaştırılmaktadır.

Yetim Eğitim Desteği Başvuru Formu

E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!