Sağlık Projeleri

Katarakt Ameliyatları Projesi

Katarakt Ameliyatları Projesi

Kİnsan hayatında görebilmek en güzel imkânlardan biri, göremiyor olmak ise kuşkusuz ağır bir mahrumiyettir. Afrika'da en yaygın hastalıklardan biri de kataraktır. Bu hastalık, yetersiz beslenme, aşırı derecede ışığa maruz kalma ve göz travmaları sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

Katarakt, göz bebeğinin arkasında bulunan ve görmeyi sağlayan doğal göz merceğinin saydamlığını kaybederek matlaşmasıdır. Başka bir deyişle görüşün, buğulanmış bir camın arkasından bakıyormuşçasına bozulmasıdır. Katarakt, ilaçla veya gözlükle tedavi edilebilen bir rahatsızlık değildir. Kataraktın ilerlemesini durdurabilecek etkili bir yöntem yoktur ve oluşmuş bir kataraktın tek tedavisi ameliyattır.

Ameliyat olmasına karar verilen hastalar, Yardımeli Somali Hastanesi’nde uzman ekiplerimizin yaptığı operasyonun ardından sağlığına kavuşmaktadırlar. Ameliyatlar, sağlıklı bir hastane ortamında, uzman ekiplerce, randevu usulü ile yapılmaktadır.

 Nasıl katkı sağlarım?

Afrika’nın olumsuz şartlarından etkilenerek gözlerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalan insanlara bir ışık olmak için 70 € yeterli olacaktır. Tüm sağlık harcamaları ve bazen iaşe ve ulaşım giderleri de bu miktardan karşılanmaktadır.

Her güzellik kendi cinsinden teşekkür ister. Belki de göz gibi bir güzelliğin teşekkürü, göremeyen birisinin yeniden görebilmesine şahit olabilmektir.

Sadece 70 € ile katarakt sebebiyle göremeyen gözlerin, görebilmesine vesile olmak ister misiniz?

Bir Katarkt Ameliyatı Bedeli: 70 EURO

E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!