Haberler   25.02.2019

Yardımeli ekipleri sahada...

Kar ve soğuğun hakim olduğu, olumsuz hava şartların etkisini gösterdiği şu günlerde, Yardımeli ekipleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kış mevsiminin sonlarına doğru etkisini artıran soğuk hava ve kar yağışı neticesinde, mağdur olan muhtaç ailelere gıda, yakacak, kışlık kıyafet ve ev eşyalarından oluşan yardım çalışmaları, yüzlerin bir an bile olsa gülmesine ve mutluluğa dönüşüyor.

Türkiye genelinde 81 ilimizde bulunan temsilci ve gönüllülerimiz aracılığı ile, tek tek tespitleri ve ihtiyaçları belirlenen aileler, evlerinde ziyaret edilerek emanetleri teslim edilmektedir. Yaşadıkları ortam ve şartları yerinde görmek ve birebir muhabbet kurmak için yapılan ziyaretler, muhtaç aileler, yaşlılar için de bir terapi oluyor adeta. Sadece getirilen yardımın teslim edilip gidilmesi değil, onlarla konuşup, dertlerine ortak olmak, destek olmak ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak, aileler için de bir motivasyon ve moral olmaktadır.

Her can kutsaldır..  

Soğuk ve olumsuz hava şartları, insanlar kadar diğer canlıları da etkilemektedir muhakkak. Olumsuz hava şartları sebebiyle yiyecek bulamayan sahipsiz sokak hayvanları ve doğada yaşayan diğer canlılar için, Yardımeli ekipleri doğaya ve belli yerlere yiyecekler bırakarak, onlara da yardımellerini uzatmışlardır. Zira her can kutsaldır, değerdir.

Neler yapılabilir?

Etrafımızda, mahallemizde, sokağımızda, soğuk hava şartlarından etkilenen, sobası, yakacağı, kışlık kıyafeti olmayan, sokakta yaşamak zorunda kalan insanlara ilgisiz ve duyarsız kalmamamız gerekiyor.

Kendi imkanlarımızla yardımcı olabilirsek mutlaka destek olmalıyız. Ya da ilgili yerlere ( STKlar, Belediyeler, Kaymakamlıklar vb) haber vermeliyiz ve yönlendirmeliyiz.

Farklı bölgelerdeki mağdur ve muhtaç aileler için, destek olmak ve soğuk kış günlerinde sıcacık bir el olmak isterseniz Yardımeli ekipleri görev başındadırlar. Sizlerin emanetlerini, ailelere bire bir ulaştırmak için, desteklerinizi beklemektedirler.

  • 1 Adet Mont       €7
  • 1 Torba Kömür  €7
  • 1 Adet Bot         €7 

KIŞ YARDIMLARI - ONLİNE BAĞIŞ

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!