Haberler   27.03.2024

Yardımeli Avrupa iftar buluşmaları gerçekleşti

Yardımeli Avrupa; Almanya Bremen, Almanya Köln, Hollanda Amsterdam ve Belçika Genk olarak 4 farklı noktada iftar programları gerçekleştirdi.

Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik'in konuşmacı olarak katıldığı bu iftarlar da, 'veren el ile alan el arasında hayır köprüsü' oluşturulurken, programlara, uzak ve yakından birçok misafir kitlesi katılım sağladı.

Yardımeli Avrupa Genel Koordinatörü Hayriye Tufanoğlu'nun moral ve motivasyon odaklı konuşması ile, 2023 yılı içinde gerçekleştirilen faaliyetler, bir sinevizyon gösterisi aracılığıyla katılımcılara sunuldu ve maddi ve manevi destekte bulunan tüm bağışçılara teşekkür edildi.

Sayın Mehmet Çelik hocamız tarafından iftar vaktine kadar yapılan konuşmada uzun yıllardır süregelen işgal ve katliamlarla gündemden düşmeyen Filistin'in tarihçesi ve mevcut durumu özetlendi.

Ezanın okunmasıyla birlikte katılımcılar hep birlikte oruçlarını açtılar. İftarların ardından akşam namazları kılındı. Prof. Dr. Mehmet Çelik hocamız konuşmasına ikinci bölümde katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayarak devam etti.

Programın sonunda, tüm katılımcılara katkıları için teşekkür edilerek dua ile kapanış yapıldı.

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!