Haberler   10.09.2020

Uluslararası Sağlık Projelerimiz

Yardımeli olarak uluslararası alanda sağlıklı bir dünya ve nesil için bir çok projeyi hayata geçirdik.

#Sağlık her şeyin başı!

Bunun bilinciyle görevimizin başındayız ve bu alanda büyük çapta projeleri hayata geçirerek insan sağlığını nedenli önemsediğimizi bir kez daha gösterdik.

“Çocuklar Ölmesin, Anneler Ölüm Nöbeti Tutmasın” parolasıyla 2016 yılında Afrikan'ın en büyük Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesini Somali'de insanlığın hizmetine açtık.

SOMALİ HASTANESİ

Asya'dan Afrika'ya onlarca ülkede temiz su sıkıntısı nedeniyle yaşanan hastalıkları ve ölümleri en aza indirgeyebilmek amacıyla binlerce su kuyusu açtık.

SU KUYULARI

"Biz onları görürsek onlarda görecek!" şiarıyla Afrika'daki binlerce katarakt hastasının ameliyatlarını gerçekleştirerek karanlığa ışık olduk.

KATARAKT AMELİYATLARI

Myanmar hükümetinin baskı ve zulmünden kaçarak Bangladeş mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren Arakanlı müslümanların temizlik ihtiyaçlarını giderebilmelerini sağlamak ve pis sulardan arındırmak adına wc-banyolar inşaa ettik.

HİJYEN ÇALIŞMALARI

İnsan sağlığının önemini bir kez daha anladığımız bu günlerde, yıllardır sağlık alanında sıkıntı çeken bu kardeşlerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Yapacağınız desteklerle bir insan daha göz aydınlığına kavuşabilir, kirli sular yüzünden ölme tehlikesi içinde olan bir insanın daha hayatını kurtarabilirsiniz.

Sağlıklı bir dünya ve nesiller için iyilik vakti...
 

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!