Haberler   12.05.2024

Kurban Bağışı 2024 | Bizi bekleyenler var

18 yıldır ülkemizde ve dünyanın birçok noktasında gerçekleştirdiğimiz kurban kesim ve dağıtım organizasyonları ile milyonlarca ihtiyaç sahibi kardeşimize kurban paylarını ulaştırdık.

Bu yıl da yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde, ilk günkü heyecan ve azimle Kurban organizasyonu gerçekleştirmek üzere tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

“Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes.”  (Kevser, 2)

Kurbanlar Kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa

Bu yıl da “Kurbanlar Kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa” diyerek kardeşlerimize kurbanlar, insanlığa fidanlar ulaştırılacak. Kurbanlarımız kardeşliğimiz için dua olurken, fidanlar da insanlık için göğe açılmış dua olacak.

Yardımeli ülkemizde ve yurt dışında 20 farklı bölgedeki temsilci ve ekipleri ile bu bayramda, en ücra yerlerde yardıma muhtaç insanların ve yetim ailelerin gönül kapılarını çalarak, onlara takdim edeceği kurban payları ile muhabbet ve hayır köprüleri kuracaktır.

Kurban organizasyonu süreci nasıl işliyor?

Kurban vekaleti vermek isteyen bağışçı; banka yolu ile dernek hesabına havale/EFT yaparak, dernek merkezine veya temsilciliklere makbuz karşılığı elden nakit olarak veya www.yardimeli.org.tr/bagis/#Kurban-Bagisi adresinden çevrimiçi bağış kanalı ile banka kartı/kredi kartı ile vekaletini derneğe ulaştırır.

Bağışı derneğe ulaşan kişiye dernek merkezi tarafından ‘bağış kabul’ SMSi gönderilir. Kurban Bayramının birinci günü kesilen kurban bilgisi yine SMS ile bağışçısına bildirilir. Derneğimize vekaleti verilerek emanet edilen kurbanlar, kurban sahibinin ismi okunarak, İslami usullere göre kesilir. Kurban kesim görüntüleri hazır olduğunda size gönderilecek sms ve link ile web sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz.

2024 Yılı Kurban Organizasyonu yapılacak ülkeler ve fiyatlar

Yardımeli 2024 yılı için 7 bölgede, 18 ülkede kurban organizasyonu yapmak üzere çalışmalarını tamamladı.

** Banka hesabına bağış yapacak bağışçılarımız; açıklama kısmına kurban türününü belirtmeyi ve cep telefonu numaranızı yazmanızı unutmayınız.

 Bölgelere Göre Kurban Bedelleri (Vacip - Adak - Akika - Şükür)

* Vacip kurbanlarınızı Mısır’da keserek Gazze’deki kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu yapılacak ülkeler;

Afganistan - Arnavutluk - Bangladeş - Bulgaristan - Çad - Etiyopya - Filistin - Kenya - Kosova - Lübnan - Moritanya - Nijerya - Pakistan - Sudan - Somali - Suriye - Tanzanya - Türkiye

Her kurbana, 1 fidan; Kardeşime armağan

Türkiye’de ve yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde her yıl başarı ile gerçekleştirilen “Kurban Kesim ve Dağıtım Organizasyonu” kapsamında 2018 yılında başlatılan “1 Kurban 1 Fidan” kampanyası, bu yıl da devam edecektir.

‘’Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz’’ Hadisi Şerif

Yardımeli’nin öncülük ettiği bu proje ile kesilen her bir kurban için vekalet sahibi adına ülkemizde ve Afrika’da meyve fidanları dikilecek. Fidanlar, dikimi yapılacak bölgenin şartlarına göre belirlenip dikimi gerçekleştirilecek.

Online Kurban Bağışı

Banka Hesap Bilgileri

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!