Haberler   28.05.2022

Kurban 2022 - Beklendiğimizi bilmek, gayretimizi artırıyor...

Kurulduğu ilk günden itibaren her yıl düzenli şekilde devam eden, Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu, bu yıl da yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde, ilk günkü heyecan, azim ve kararlılıkla gerçekleştirilmek üzere tüm hazırlıklar tamamlandı.

Kurbanlar kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa

Bu yıl da “Kurbanlar Kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa” diyerek kardeşlerimize kurbanlar, insanlığa fidanlar ulaştırılacak. Kurbanlarımız kardeşliğimiz için dua olurken, fidanlar da insanlık için göğe açılmış dua olacak.

Değişen ve gelişen modern dünyada, insanlar git gide yalnızlaştırılmakta ve bireyselleştirilmektedir. Bencilleşen insan, etrafında olup bitenlerden habersiz, kendi dünyasında ömrünü tüketmektedir. Yardımlaşma, paylaşma, kardeşlik gibi ulvi değerlerden uzaklaşarak, adeta kendine ve topluma kötülük yapmaktadır. Merhamet ve vicdan sahibi, sorumluluk bilincine sahip insanlar bu gidişi durdurabileceklerdir.

Yardımeli ülkemizde ve yurt dışında 21 farklı bölgedeki temsilci ve ekipleri ile bu bayram da, en ücra yerlerde yardıma muhtaç insanların ve yetim ailelerin gönül kapılarını çalarak, onlara takdim edeceği kurban payları ile muhabbet ve hayır köprüleri kuracaktır. Derneğimize vekaleti verilerek emanet edilen kurbanlar, kurban sahibinin ismi okunarak, İslami usullere göre kesilip, dağıtılmaktadır. Kurban bağış kabulünün ulaştı bilgisi SMS ile bilgilendirildiği gibi, kurbanın kesildiği bilgisi de sizlere SMS ile ulaştırılacaktır. Kurbanların kesilme videosu internet sitemizden size verilecek şifre ile sonradan izlenebilecek ve talebiniz doğrultusunda görüntüler CD olarak adresinize gönderilecektir.

** Banka hesabına bağış yapacak bağışçılarımız; açıklama kısmına kurban türününü belirtmeyi ve cep telefonu numaranızı yazmanızı unutmayınız.

 Bölgelere Göre Kurban Bedelleri (Vacip - Adak - Akika - Şükür)

 

Yurt Dışı Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu yapılacak bölgeler :

Afganistan, Bangladeş, Arakan Kampları, Çad, Etiyopya, Kenya, Moritanya, Somali, Sudan, Nijerya, Tanzanya, Pakistan, Moğolistan, Yemen, Kosova, Filistn-Gazze, Gürcistan, Suriye-Cerablus, Uganda, Lübnan, D.Türkistnalı Aileler, Mısırlı Aileler

Her kurbana, 1 fidan; Kardeşime armağan

Türkiye’de ve yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde her yıl başarı ile gerçekleştirilen “Kurban Kesim ve Dağıtım Organizasyonu” kapsamında 2018 yılında başlatılan “1 Kurban 1 Fidan” kampanyası, bu yıl da devam edecektir.

“Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz’’  Hadisi Şerif

Bu proje ile, kesilen her kurban için, önceden belirlenen bölgelerde fidanlar dikilecektir. Sıcak iklimin hüküm sürdüğü, kuraklığın ve yoksulluğun yaşandığı Afrika ülkeleri ve ülkemizde belli bölgeler uygulama alanı olarak belirlenmiştir. (Somali- Sudan-Türkiye-Moritanya)

Fidan dikimi yapılacak olan ülkelerde gerekli fizibilite çalışmaları yetkili zirai kurumlar ile birlikte yapılmakta, bölgenin iklim ve toprak şartlarına uygun fidanlar tespit edilmektedir.

Biz Yardımeli’yiz; ellerimiz, yüreğimiz, soframız her mazluma açıktır. Ümmet coğrafyasındaki tüm mazlumları gönlümüzdeki yeri müstesnadır. Her bir yetimin, her mazlumun, her ihtiyaç sahibinin sorumluluğu omuzlarımızdadır. Biz böyle düşünüp böyle hareket ediyoruz.   Yardımeli ve Yardımelleri olarak her bir yetime, her biz mahzun yüze, her bir ihtiyaç sahibine, her bir mağdura, her bir mazluma umut olmak, sevinç olmak, bayram olmak bizim varlık sebebimizdir.

Kardeşten kardeşe bayram taşıyacağız.

Kurban “yaklaşmak” demektir: Kurbanlarımızı Allah’a yaklaşmak için vesile kılacağız.

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!