Haberler   05.05.2021

Kargonun bile gitmediği köye Yardımeli ulaştı

Rahmet ve bereketiyle gelen Mübarek Ramazan ayında, günler hızla geçiyor. Yurt içi ve yurt dışında Yardımeli ekipleri en ücra köşelere kadar ulaşmak, birebir selamlaşmak ve emanetl

Emanetler yerine kadar birebir ulaştırılıyor

Pandemi günlerinde, kısıtlamalar ve tedbirler kapsamında çalışmalar kesintisiz devam ediyor. Hayır sahiplerinin Bizlere emanet ettiği ayni ve nakdi bağışlar, birebir evlere kadar ulaştırılarak, hak sahiplerine teslim ediliyor.

Tam kapanma günlerinde, Yardımeli ekipleri en ücra yerlerde bulunan ihtiyaç sahiplerine ve sokağa çıkamayan insanlara birebir ulaşarak, evlerinde ziyaret etmekte, hediyelerini vermektedir.

Yardımeli ekipleri, bölgelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerini ve evlerinden çıkamayan hasta, sakat, yatalak ve yaşlıları büyük bir titizlikle araştırarak ziyaret etmekte ve gıda paketlerini, hediye kartlarını teslim etmektedir. Gidilen mekanda yapılan gözlem ve inceleme sonucunda, ailenin diğer ihtiyaçlarının tespiti de yapılmakta ve eksiklerin tamamlanması için çalışmalar başlatılmaktadır.

Kargo gitmedi, biz oradaydık

Malatya’nın kırsalında bir köyde tek başına yaşayan ve bir gözü görmeyen yaşlı teyzeyi evinde ziyaret ettik.

Kimsesi olmayan teyzenin Adana’da yaşayan torunu kendisine Ramazan için gıda paketi göndermek istemiş. Kargo şirketi ile görüştüğünde, teyzenin bulunduğu yere teslimatın yapılamayacağını öğreniyor. Ama biliyor ki, nenesinin bu pakete ihtiyacı var. Yardımeli Malatya Temsilciliğine ulaşarak, durumu izah ediyor. Yardımeli ekipleri hemen harekete geçerek, yaşlı teyzemize ulaşıyor. Hem torununun selamı ve hediyesini getiriyorlar, hem de Derneğimizin Ramazan için hazırlanan gıda paketini teslim ediyorlar.

Hasta, yatalak ve yaşlılar unutulmadı

Anadolu’nun doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine Yardımeli ekipleri, zor günler geçirdiğimiz pandemi günlerinde hasta, yatalak ve yaşlıları evlerinde ziyaret ederek, hem onlarla sohbet etti, hem ihtiyaçlarının tespiti yaptı hem de gıda paketlerini ve hediyelerini ulaştırdı.

Çalınan her kapının ardında ayrı dram, ibretlik hikayeler ve acılarla karşılaşmamak mümkün değil.. Her yeni ulaştığımız aile, bizde farklı duygular oluşturuyor : Hamd ediyoruz, bu zaman kadar ulaşamadığımız için mahcup oluyoruz, küçük hediyelerle bile mutlu olmalarına imreniyoruz, onların sevinciyle biz de mutlu oluyoruz..

“...siz burayı  nerden buldunuz..”

Samsun kırsalında tek başına yaşayan ve sadece 700 lira engelli maaşı olan Hasan Amca’ya Samsun ekibimiz ulaştı.

Ekibimizi kapıda gören Hasan amca, önce şaşırdı ve olayı anlamaya çalıştı. Öyle ki, …“siz burayı nerden buldunuz?” diye hayret etti. Zira merkezden çok uzakta ve kırsalda bir köy idi. Duları ve teşekkürleri tüm bağışçılarımıza iletiyoruz.

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!