Haberler   08.11.2019

Kardeşlerimiz Üşümesin...

Kış mevsiminin o soğuk yüzünü henüz görmedik. Ama, bir çok evde, ısınma ve çocukların kıyafetleri ile ilgili ihtiyaçların karşılanması noktasında bir telaş başladı.

Kış mevsimini eğlenceye,  tatile  çevirenlerin yanında;  evsiz , barksız yaşamlarını sürdürmeye çalışan, imkansızlıklar içerisinde evinde yakacağı olmayan, soğuktan koruyacak kıyafeti  bulunmayan  binlerce insana, yanı başımızdaki komşumuza ilgisiz kalamayız, kalmamalıyız. 

Soğuklar, hastalık ve  hatta hayatını kaybetmeler başlamadan, yardımellerimizin uzanması gerekiyor.
 

 
Eller ve ayakların ilk önce üşüdüğü, küçük bedenlerin çaresizlik içerisinde annelerine sarılarak ısınmaya çalışan çocuklar, bacası tütmeyen evlerdeki hastalıkların ve imkansızlıkların içerisinde yaşamak zorunda kalan komşularımız var , haberdar mıyız ?

Ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, komşu ülkelerden ve ümmet coğrafyasından binlerce Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı, Somalili, Mısırlı, Yemenli kardeşlerimiz ülkelerindeki savaş, zulüm ve açlıktan dolayı ülkemize sığınmışlardır. Bu kardeşlerimizi,  80 milyon insanımız tüm zorluklara rağmen misafir ediyor, güçleri ve imkanları ölçüsünde sofralarını, battaniyelerini, yakacaklarını paylaşıyor.
 


Seyirci kalmayalım… Üşüyen kardeşlerimiz var !

Yardımeli Derneği , kış mevsiminin soğuk ve olumsuz hava şartları karşısında çaresiz kalan tüm ihtiyaç sahipleri ve mülteciler için bir çağrıda bulundu:“Kışın Kardeşlerimiz üşümesin”.

81 ilimizde, Yardımeli temsilcilikleri ve gönüllü ekiplerle birlikte koordine edilecek olan kampanya ile , çaresiz insanlara soğuk hava şartlarında çare olabilmek, umut olabilmek, mutluluk olabilmek, yüzlerde bir tebessüm olabilmek amaçlanmıştır.

** İhtiyaç sahibi kardeşlerimiz desteklerinizi bekliyor.

  • 1 Adet Mont       € 7
  • 1 Torba Kömür  € 6
  • 1 Adet Bot         € 7 

KIŞ YARDIMLARI - ONLİNE BAĞIŞ

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!