Haberler   27.07.2021

Bekleyenler mutlu oldu, hepimize BAYRAM oldu...

13 yıldır yapılan insani yardım faaliyetleri ve kurban organizasyonları kapsamında, dünyanın farklı bölgelerinde, kilometrelerce uzaklardaki kardeşlerimiz yollarımızı gözlüyordu.

Onların gözlerindeki umut, heyecan ve samimiyet bizleri hep heyecanlandırmış, çalışmalarımıza yön vermiştir. Onların bu beklentilerini, umutlarını boşa çıkaramazdık.

Paylaşım rekorları kırıldı

Allah’a hamd ediyoruz ki, bir kez daha, dünyanın en ücra köşelerine kadar giden insani yardım kuruluşlarının organizasyonları ile, mahallelerde, köylerde, şehirlerde kesilen kurban paylarının komşulara dağıtılması ile, bayramlaşmalar, hayır duaları ve kurulan gönül köprüleri ile yeryüzünde paylaşım rekorları kırıldı.

Türkiye ile birlikte 28 ülke, 45 farklı nokta

2021 yılı Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu, başta Türkiye’de 18 ilde olmak üzere 28 ülke ve 45 farklı noktada gerçekleştirildi ve emanet edilen kurbanlar, Yardımeli ekipleri tarafından kesiminden, dağıtımına kadarki süreçte bizzat nezaret edilerek, hak sahiplerine ulaştırılmıştır.

Pandemi nedeniyle bu yıl kurban organizasyonu biraz daha sakin ve tedbirler kapsamında gerçekleştirildi. Kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak duruldu, temizlik ve mesafe kurallarına dikkat edildi.

Özellikle dağıtımlar esnasında, ihtiyaç sahipleri gruplar halinde davet edildi ve yapılan planlama çerçevesinde dağıtımlar yapıldı.

Teşekkür ve dualar hayır sahiplerinin hakkı 

Türkiye, Asya, Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Filistin-Gazze’de gerçekleştirilen kurban organizasyonu kapsamında, Yardımeli ekiplerinin üzerinde bir sorumluluk daha birikti. O sorumluluk; kurban paylarının ulaştığı her evden, her çadırdan, her mahalleden, her köyden; Rahman’a açılan eller, dillerden dökülen dua ve teşekkürler. Bunların hepsi hayır sahiplerinin hakkı. KABUL EDER MİSİNİZ?

2021 yılı Vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, Türkiye’de 18 il, yurt dışında 28 ülkede toplamda 9036 hisse kurban kesilmiş ve hak sahiplerine ulaştırılmıştır. Yardımeli ekipleri, kurban payları ile birlikte, çocuklara hediyeler, bayramlık kıyafetler ve muhtaç ailelere nakdi yardımlarda da bulunmuşlardır. Yurt içi ve yurt dışında 80 bin aile, kurban payları ve hediyelerle bayram sevincine ortak edilmiştir.

1 Kurban 1  Fidan

1 Kurban 1 fidan projesi kapsamında, kesilen her kurban için Türkiye ve Afrika’da meyve fidanları dikilecektir. Afrika’da çorak ve kurak topraklara can verecek olan fidanlar, gelecek nesiller için de umut olacaktır. Meyve fidanları, her bölgenin iklim şartlarına, toprak yapısına ve dikim zamanlarına uygun şartlarda toprakla buluşturulacaktır.

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!