Haberler   10.05.2019

Balkanlarda Ramazan - Ramazan Yardımları 2019

Arnavutluk ve Kosova’da bulunan Yardımeli ekipleri, köyleri ve mahalleleri bire bir ziyarete ederek, hediyeleri ulaştırmıştır.

Özellikle köylere gidildiğinde, Anadolu’nun bir köyüne benzer manzaralarla karşılaşmak, insanların sıcak ve samimi ilgileri. Yaptıkları dualar ve teşekkürler ekibimizi duygulandırdı.

Arnavutluk Puke bölgesinde Yardımeli olarak YK üyeleri Zehra Bayram ve Tuğba Sert, 600 yıl birlikte yaşadığımız din ve insan kardeşlerimize  kumanya ve Arnavutça mealli Kur an ı Kerim leri hediye ettiler. Oralarda olmamız sebebi ile yapılan dualar ve elimizdeki yüklü kumanyalardan ziyade, ellerinin önce Kur an ı Kerim’ lere uzanmaları, onları talep etmeleri duygusal anların yaşanmasına neden oldu.Desteği olan veya gönlünden geçen herkesten Allah razı olsun.Bu organizasyonda öncülük yapan Puke müftüsü Gezim Kopani emeği geçen Erjola Kopani ce Qazim Kopani ye şükranlarımızı sunarız.

Puke’ye 1 saatlik mesafedeki Miçoi’ye bölgesinde de kumanya dağıtımları yapıldı.15 çok ihtiyaçlı müslüman kardeşimiz için zor yol şartlarından geçerek, yaşadıkları mekanlara ulaşan Yardımeli ekipleri, hediyeleri ve selamları hak sahiplerine teslim etmiştir.

Kosova’da bulunan Yardımeli ekipleri de aileleri birebir yaşadıkları mekanlarda ziyarete ederek, hediye Kur’an, Kumanya ve bayramlık kıyafetleri hak sahiplerine ulaştırdılar. Kardeşlik soframıza yoğun katılım ile teşrif eden kardeşlerimizin yüzündeki sevinci ve umudu görmek gerçekten çok güzeldi..

  • Kumanya 15 EURO
  • İftar 3 EURO
  • Yetime Bayramlık 20 EURO
  • Hediye Kur'an'ı Kerim 3 EURO
  • Fitre 8 EURO

 

RAMAZAN YARDIMLARI - ONLINE BAĞIŞ  RAMAZAN YARDIMLARI - BANKA HESABI

Benzer Haberler
E-Bülten'e kayıt ol faaliyetlerden haberdar ol!